Cerc Catehetic la parohia „Adormirea Maicii Domnului” – Gârbovi I

Marți, 25 februarie 2014, incepand cu ora 14, Biserica Adormirea Maicii Domnului a fost gazda unui Cerc Catehetic.

Preacucernicul Preot Paroh Berbec Aurel a prezentat copiilor de la Cercul de cateheza parohial “Sfanta Cuvioasa Parascheva” o cateheza despre Taina Sfintei Spovedanii. Expunerea a fost exemplificata de o prezentare power-point.

Pe langa cei mici, la cateheza au fost prezenți și enoriași ai parohiei in frunte cu domnul Grigore Popa, Primarul Localitații Garbovi.

Pentru o mai buna asimilare a informațiilor prezentate, cei mici au primit fișe de lucru pe tema tratata.

In incheiere Preacucernicul Preot Minea Daniel Mirel, responsabil pe cateheza in cadrul Protopopiatului Urziceni, a adus cuvant de mulțumire celor mici pentru prezența, precum și preacucernicilor Preoți din Cercul Pastoral nr. 2, care au luat parte la acest eveniment: Preot Stan Corneliu și Preot Constantin Dragoș (Parohia Manasia I), Preot Dragomir Theodoru (Parohia Manasia II), Preot David Daniel (Parohia Grindași), Preot Alexe Traian (Parohia Grindu), Preot Petrescu Marius Cristian (Parohia Valea Macrișului), Popa Ioan Germin (Parohia Girbovi II), Preot Mitrea Germini și Preot Berbec Aurel (Parohia Girbovi I).

La finalul intalnirii copiii au beneficiat de un bufet suedez realizat cu sprijinul Parohiei și al enoriașilor.

Preot Paroh Berbec Aurel
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...