Enoriași ai parohiei Gârbovi I în rugăciune la Sfânta Cuvioasă Parascheva

Cu binecuvantarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor, Parohia Garbovi I a organizat un pelerinaj pe data de 16 octombrie 2014, la Catedrala Mitropolitana din Iasi. Enoriasii care s-au alaturat acestei acțiuni au adus rugaciunile lor catre Sfanta Cuvioasa Parascheva, ale carei Sfinte moaste se afla in frumoasa Catedrala Mitropolitana.

Cu aceasta ocazie au mai fost vizitate manastirea Sf. Trei Ierarhi si manastirea Cetațuia, aflate pe drumul de intoarcere.

Multumirea sufleteasca pentru realizarea acestui pelerinaj a fost sporita de faptul ca, alaturi de enoriași, la acest demers duhovnicesc au luat parte și 10 copii de la grupul de cateheza parohial “Sfanta Cuvioasa Parascheva”, care au sarutat pentru intaia oara Sfintele moaste ale Preacuvioasei noastre Maici, mult milostivei Parascheva.

A consemnat Preot Paroh Berbec Aurel
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...