Premiu județean pentru un membru de la Grupul de cateheză Sfânta Cuvioasă Parascheva al Parohiei Gârbovi I

In luna octombrie 2014 eleva Marin Mihaela, din clasa a XI-a, la indemnul parintelui paroh Berbec Aurel, a participat la Concursul Interjudețean de creație plastica desfașurat la Centrul Cultural Ionel Perlea din Municipiul Slobozia.

La aceasta competiție, organizata de Episcopia Sloboziei și Calarașilor in colaborare cu Centrul Cultural Unesco Ionel Perlea și cu Protopopiatele Eparhiei, reprezentanta Parohiei Adormirea Maicii Domnului Garbovi I a obținut Mențiune, zugravind o icoana cu Sfinții Martiri Brancoveni.

Preot Paroh Berbec Aurel
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...