Grupul de cateheză ”Sfânta Cuvioasă Parascheva” al Parohiei Gârbovi 1 se pregătește pentru sosirea lui Moș Crăciun

Copiii de la Grupul de cateheza Sfanta Cuvioasa Parascheva al Parohiei Adormirea Maicii Domnului Garbovi I au reluat, alaturi de parintele paroh Berbec Aurel, pregatirile pentru marcarea Sfintelor Sarbatori de iarna.

Incepand cu luna noiembrie 2014 in cadrul programului de cateheza saptamanal au fost incluse repetițiile pentru interpretarea colindelor ce insoțesc marele Praznic al Nașterii Domnului. Sambata, 29 noiembrie 2014, copiilor le-a fost prezentata o cateheza despre Ierarhia Bisericeasca.

Membrii corului vor participa in luna decembrie 2014 la Festivalul de colinde ”Deschide ușa creștine”, organizat de Protopopiatul Urziceni la Centrul Cultural Municipal Urziceni.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...