….Și noi punem daruri în ghetuțele copiilor sărmani din Parohia Gârbovi 1

Sambata, 06 decembrie 2014, cand Biserica dreptmaritoare il pranuiește pe Sfantul Ierarh Nicolae, copiii de la grupul de cateheza ”Sfanta Cuvioasa Parascheva” al Parohiei Garbovi I, alaturi de parintele paroh Berbec Aurel, au realizat o colecta de jucarii, dulciuri și hainuțe pentru copiii sarmani din comunitate.

Au fost vizitați un numar de 10 copii care au primit aceste daruri prin marinimia și dragostea membrilor grupului de cateheza.

Scopul acestei acțiuni a fost acela de a aduce un zambet pe chipurile copiilor proveniți din familii nevoiașe, dar și de a antrena tinerii din comunitate in realizarea de fapte bune izvorate din iubirea aproapelui.

Pr. Paroh Berbec Aurel
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...