O nouă zi de bucurie în Parohia Gârbovi 1

Marți, 11 Iunie 2017, de la orele 17 00, la biserica parohială Adormirea Maicii Domnului Gârbovi I a avut loc o nouă activitate cu copiii și tinerii în cadrul programului catehetic desfășurat pe toată perioada vacanței de vară.

De această dată, copiii s-au bucurat de activități educative cum ar fi (recapitularea pildei fiului risipitor, fișă de lucru, rebus în tema prezentată anterior, fișe de colorat pentru cei mici), dar și vizionarea unui film cu specific religios – moment de bucurie și entuziasm datorită noului mod de a dobândi cunoștințe.

La final, părintele paroh Aurel Berbec a dăruit înghețată tuturor copiilor.

A consemnat domnul student Ivăneț Răzvan
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...