„După muncă și răsplată…” în Parohia Gârbovi 1

Duminică, 17 Septembrie 2017, la încheierea clubului de vacanță desfășurat în Parohia “Adormirea Maicii Domnului” Gîrbovi I, copiii care au participat pe toată perioada verii la activitățile derulate săptămânal în biserica noastră, au primit rechizite necesare începutului de an școlar.

La finalul Sfintei Liturghii, Parintele Protopop Berbec Aurel, Parohul bisericii, împreună cu Părintele Augustin Costel au citit rugăciunea pentru începutul noului an școlar, rugând pe Dumnezeu să binecuvinteze și să lumineze mințile tuturor copiilor.

Vă dorim să aveți parte de multe realizări în noul an școlar și vă așteptăm și vara viitoare să ne fiți alături!

A consemnat doamna preoteasă Victorița BERBEC
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...