Ziua Națională a României în Parohia Gârbovi I – 01 Decembrie 2019

Astăzi, 01 Decembrie 2019, la ceas aniversar, când România noastră dragă împlinește 101 ani de la Marea Unire, preoții și credincioșii Parohiei Gârbovi I din Protopopiatul Urziceni au marcat acest eveniment prin săvărșirea slujbei de Te Deum imediat după Sfânta Liturghie. În cadrul acestei slujbe s-a adus rugăciune de mulțumire Preamilostivului Dumnezeu pentru harul și binefacerile revărsate asupra poporului român, asupra Bisericii noastre Ortodoxe Române, Biserica strămoșilor noștri care a păstrat credința ortodoxă cu sfințenie. 
De asemenea, preoții bisericii s-au rugat pentru odihna și iertarea păcatelor eroilor neamului românesc care s-au jertfit pe câmpurile de luptă, în lagăre și închisori pentru apărarea credinței, pentru libertatea și demnitatea noastră. 
Doamne, revarsă mila Ta peste fiii acestui neam și apără și păzește de toată reaua întâmplare poporul nostru!0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...