Redir.: O nouă zi de donare de sânge în Localitatea Gârbovi-Ialo

Cu gândul la semenii noștri aflați în suferință, astăzi 16.12.2019, în intervalul orar 08.30 - 12, enoriașii parohiilor Gârbovi 1 și Gârbovi 2, s-au mobilizat pentru a lua parte la o frumoasă acțiune în cadrul campaniei " Donează sânge, salvează o viață! ".
   În frunte cu preoții celor două parohii, alături de doamnele preotese și un număr mare de donatori, acțiunea desfășurată la Biserica din parohia Gârbovi 2, a avut ca scop ajutorarea celor aflați pe pat de suferință, care au nevoie de acest element vital: sângele. 
   Campania a fost promovată atât la biserici, în cadrul predicilor și cuvântului de învățătură, cât și în mediul online.
   Aducem mulțumiri tuturor celor implicați în această inițiativă și ne rugăm ca primitorii, prin mila lui Dumnezeu, să fie grabnic sănătoși .
Pr Augustin Costel - Parohia Adormirea Maicii Domnului - Garbovi 1

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...